Barényi i Glajza štvrtí na majstrovstvách sveta Masters v Mole

Sobotňajší deň na majstrovstvách sveta Masters pokračoval pretekmi 428 mužov vo veku 30-54 rokov, ktorí si prišli zmerať svoje sily do belgického Molu, na trať plnej hlbokého piesku, výbehov a iných prírodných prekážok. Slováci si tentokrát odniesli nepopulárne zemiakové medaily.

O jedenástej hodine sa postavil na štart MS náš reprezentačný tréner Robert Glajza ako jeden zo 78 pretekárov kategórie 45-49 ročných. „Po vydarenom štarte som sa dostal až do samého čela pretekov. Jazdili sme traja mierne odskočení, ale v predposlednom kole som mal technický problém, keďže mi vyskočilo koleso z rámu. To ma stálo kontakt so špicou a osamotene som prišiel do cieľa na 4.mieste.“  Robert Glajza si tak polepšil skóre o jedno miesto oproti vlaňajšiemu roku. Branislav Kacina statočne bojoval a aj 27.miesto na majstrovstvách sveta spomedzi 78 konkurentov je super výsledok.

Majstrom sveta kat. 45-49 r. sa stal Erik Dekker /NED/ …. 4. Robert Glajza /CK Banská Bystrica/, 27. Branislav Kacina /CLIMBERS SPORT TEAM/

O hodinu neskôr sa na štart postavilo 75 mužov vekovej kategórie 40-44 rokov. Na štarte sme mali Milana Barényiho, strieborného z majstrovstiev Európy v Tábore a pevne sme verili, že sa Milan aj tento rok postaví na stupne víťazov a minimálne obháji tretie miesto z minulého roka. „Zo štartovej pozície 52 ma stálo veľa síl dostať sa do prvej skupinky. V tom čase už jazdil na čele pretekov sám Španiel s náskokom 20 sekúnd. Jazdil som s dvomi pretekármi štyri kolá ako na gume. Mrzí ma, že zemiaková medaila vyšla práve na mňa. Nezostáva nám nič iné, len si to o rok zopakovať,“ povedal sklamaný Milan.

Kat. 40-44 r. 1. Agustin Navarro Vida /ESP/ ….  4. Milan Barényi /TREK KCK Oslany/

Kompletné výsledky

Text: cxsvk    Foto: ilustračné Ján Melicher, Milan Barényi, Facebook