Foltán, Fedor a Longauer víťazne v Budapešti

3. kolo SuperCrossu v cyklokrose sa uskutočnilo v Budapešti, priamo v centre City parku, na ňom štartovali žiarski, nitrianski a banskobystrickí cyklokrosári s ambíciami na popredné umiestnenia, využiť preteky, ako „ostrú“, pretekovú prípravu na blížiace sa MSR.

V Elitnej kategórii mužov stála na štarte celá maďarská cyklokrosová špička, ktorej mal úspešne kontrovať náš reprezentant Štefan Gajdošík, veľakrát víťaz kôl tohto cyklokrosového seriálu. Mal však smolu, hneď v druhom kole roztrhol reťaz, stíhacou jazdou sa posúval z kola na kolo vpred, ale veľkú stratu na prvých pretekárov sa mu nepodarilo zlikvidovať, a tak nakoniec skončil aj tak na peknom ôsmom mieste, zvíťazil Búr Zsolt, Pavé Bike&café.

V juniorskej kategórii s ambíciami na víťazstvo odštartovali Ján Gajdošík a Adrián Foltán, obidvaja MŠK Žiar nad Hronom. Do samotného čela pretekov sa razantnou jazdou po štarte prepracoval Ján Gajdošík, vytvoril spolu s Peákom Barnabásom, Tipograf TE vedúcu dvojicu, ktorá sa každým kolom o pár metrov vzďaľovala Adriánovi Foltánovi. Nervozita, či nepozornosť pri naskočení na bicykel po dlhom výbehu, no proste chyba, vedúci pretekár tak získal náskok, ktorý sa Jánovi v záverečnom kole podarilo zlikvidovať, avšak v záverečnom špurte mu už na víťazstvo sily chýbali. Tretí skončil Adrián Foltán, štvrtý Martin Vlčák, Dynamax Nitra

Výsledky slovenských pretekárov v ostatných kategóriách:

Mladší žiaci: 1. Samuel Fedor, UNICOM Zvolen

Starší žiaci : 2. Jakub Vlčák , CK Dynamax Nitra

Kadetky: 2. Bianka Lániková, Dynamax Nitra

Kadeti : 1. Adam Foltán, MŠK Žiar n/Hronom

Juniori : 2. Ján Gajdošík, 3. Adrián Foltán, obaja MŠK Žiar n/Hronom, 4. Martin Vlčák, Dynamax Nitra

Ženy : 2. Tatiana Jaseková, BIKE PRO Banská Bystrica

Masters 2: 15. Roman Fedor, 18. Norbert Lanik, Dynamax Nitra

Masters 3: 1. Ladislav Longauer, CK Banská Bystrica, 3. Vlastimil Illík, Dynamax Nitra

Text: Ladislav Longauer

Foto: CK Dynamax Nitra, Roman Fedor, Daniel Nagy