Martin Haring v Hlinsku druhý

Slnečné počasie dnes sprevádzalo pretekárov 4.kola TOI TOI Cupu v Hlinsku zaradeného do kat. C2, kde sa pretekov pravidelne zúčastňujú aj naši pretekári.  Martinovi Haringovi DUKLA Banská Bystrica šli dnes nohy vynikajúco. Len 7 sekúnd ho delilo od víťaza dnešného Toi Toi Cupu Tomáša Paprstku EXPRES CZ – SCOTT TEAM KOLÍN v Hlinsku. Martinovi tak prislúcha v priebežnom poradí českého pohára v cyklokrose zatiaľ 4.miesto.
Ondrej Glajza JOHNSON CONTROLS AŠ MB prišiel do cieľa na 13.m, Matej Ulík OŠK Tatran do cieľa nedorazil, štartovalo 46 pretekárov.

„Mal som klasický zlý štart, ostal som na nejakej 7.pozícii. Postupne som sa dostával dopredu, až k Honzovi Nesvadbovi. V poslednom kole som si postrážil nájazd do technickej pasáže a podarilo sa mi zobrať druhé miesto. S výkonom som spokojný, forma a výkonnosť od začiatku sezóny stúpa. Achilovou pätou sú štarty, to je tragédia,“ zhodnotil svoj dnešný výkon Martin.

Tri ženy sme mali dnes na štarte. Janka Keseg Števková OUTSITERZ skončila na 5.mieste, keď stratila na víťazku Pavlu Havlíkovú KC KOOPERATIVA JABLONEC n.N 2:15. Tatiana Jaseková BIKEPRO Banská Bystrica prišla do cieľa na 23.m a Natália Glajzová JOHNSON CONTROLS AŠ MB na 31.m. Štartovalo 34 pretekárok.

Tatiana Jaseková: „Nôžky dnes išli, odštartovala som dobre, ale dva pády a hlavne jeden defekt, pri tom som hodne stratila… Nevadí, ideme ďalej.“

V kat. Starší žiaci sme mali len jedného nášho pretekára. Zo 66 štartujúcich prišiel Matthias Schwarzbacher ŠK Železiarne Podbrezová do cieľa na 18.mieste.

Medzi kadetmi, 39 štartujúcich, obsadil Samuel Hollý CKM Poprad 9.miesto a Lukáš Kunštár ŠK Železiarne Podbrezová 12.miesto.

Aj juniori si prišli preveriť svoje sily. Na 12.m skončil Lukáš Kubiš ŠK Železiarne Podbrezová, 34.m Oliver Jaroš CKM Poprad, Andrej Komora ŠKC Dubnica n. Váhom preteky nedokončil. Štartovalo 41 pretekárov.

Kompletné výsledky

Text: cxsvk  Foto: Tatiana Jaseková