Mordor je v Hittnau, nie v Anglicku

Nevľúdne počasie sprevádzalo našich cyklokrosárov aj v druhej časti víkendu, kde sa zúčastnili ďalšieho kola EKZ Cross Tour v Hittnau /CH/. Dažďom a snehom premočená aj za sucha ťažká, technická trať, dala poriadne zabrať všetkým pretekárom. Naši reprezentanti nie sú na takéto podmienky zvyknutí, a preto ich nie veľmi oslnivé výsledky boli viac menej očakávané.

Tesne popoludní odštartovali ženy, kde sme mali zastúpenie po sobote v dobre naladenej Tatiane, ale bohužiaľ, neskúsenosť s takouto traťou ju odsunula na dvadsiate prvé miesto. Z veľkej časti ovplyvnili jej výkon aj technické problémy pred štartom, čo žiadnemu pretekárovi nepridá na pohode.

Najlepšie zvládli trať domáce pretekárky. Ako prvá prišla do cieľa Nicol Koller, druhá Sina Frei a tretia Jasmin Egger-Achermann.

Následne po ženách odštartovali muži elite, kde sme mali štyroch zástupcov, no do cieľa prišiel iba výkonnostne najlepší z našich Martin Haring. Martin po odhodlanom výkone obsadil až 32.priečku a ostatní chalani náročné preteky nedokončili. Zvíťazil Francis Mourey /FRA/, 2. Wietse Bosmans /BEL/, 3. Corne van Kessel /NED/.

„Dnešná trať mi nesadla. Na taký ťažký cross, aký sa jazdil dnes, nemám výkon,“ zhodnotil preteky Martin Haring.

Tatiana Jaseková : „Bolo to mimoriadne náročné, nakoľko s takýmito podmienkami na trati mám málo skúsenosti. Na začiatku tréningu som namotala prehadzovačku do kolesa, tréner to ledva stihol do štartu opraviť, takže som trať skoro nevidela a namiesto rozjazdenia sme riešili bicykel. Odštartovala som celkom dobre, ale hneď po nábehu do terénu  bolo vidieť kto to na blate vie. Veď napríklad víťazka zo včera, čo mi dala v Pfaffnau 21 sekúnd, prišla dnes na 4. mieste a dala mi 6 minút. Vytrápila som sa poriadne, až sa čudujem, že pády boli len štyri. V každom prípade skvelá skúsenosť.“

Výsledky muži elite

Výsledky ženy

Text : cxsvk      Foto : facebook EKZ Cross Tour