Na majstrovstvách sveta masters v cyklokrose vybojované strieborné medaily

Úspešný výjazd na vrcholné podujatie sezóny majú za sebou naši masters pretekári. Na majstrovstvách sveta masters v cyklokrose v belgickom Mole vybojovali obaja pretekári strieborné medaily. Úspech si priniesli z trate postavenej tradične na piesočných plážach v turistickom centre Zilvermeer, na ktorej chýbalo prevýšenie, o to viac bola náročnejšia pre dlhé piesočnaté pasáže.

Na štarte som mal vylosovanú pozíciou z druhej rady, pred našou kategóriou stáli mladší, za nami starší a ženy Masters, celkove nás odštartovalo cca 40 pretekárov. Počasie chladné, slnečno, podklad po štvrtkovom celodennom daždi relatívne suchý, piesok však veľmi lepivý. Štart som relatívne zvládol, nestačil som najmä na pieskových bežeckých pasážach. Zo striebra sa samozrejme teším, i keď spokojnejší by som bol v drese majstra sveta,“ povedal po pretekoch Ladislav Longauer.

Štartovnú pozíciu som mal 14, čo bolo doteraz najlepšie pozičné miesto, ktoré som na MS mal. Pretekár predo mnou však vykopol tretru a zablokoval ostatných. Špica utiekla a my sme mali manko asi 15-20 sekúnd. To sa mi podarilo zlikvidovať v treťom kole, kde sme už jazdili spolu s neskorším víťazom len sami dvaja. V poslednom kole som podcenil situáciu v rovinatom úseku pred rozhodujúcim vjazdom do hlbokého piesku. Daelmans ma obehol. Myslím, že v tomto momente som prišiel o dres majstra sveta, takže sa oň budem pokúšať zase o rok,“ priblížil cestu za striebornou medailou Milan Barényi.

75224849_3331827076887224_1064253824631308288_n

Text: Katarína Ďurková – SZC 

Foto: Ludmila Puskar