Ondrej Glajza suverénnym víťazom v Borovej

Cyklistický klub Olympik Trnava zorganizoval 4. kolo Slovenského pohára s cieľom pokračovať v nasadenom trende predošlými organizátormi v Bánovciach nad Bebravou a v Udiči.

Riaditeľ pretekov Bohuslav Kujovič na margo pretekov povedal:“ S organizovaním pretekov či už na ceste, alebo v cyklokrose máme bohaté skúsenosti. V klube sa môžem oprieť o rodičov mojich pretekárov, ktorí nezištne pomôžu v každú dennú hodinu, ako aj o sponzorov. Trať sme značili tradičnú v okolí futbalového ihriska, s dvojitým depom, s podkladom trávnatým a asfaltovým, s dôrazom na bezpečnosť pretekárov, okruh meral 2000 m. Potešila ma hojná účasť v každej kategórii a aj to, že si k nám našli cestu pretekári z Rakúska a Maďarska. To je pre mňa signál, že preteky mám zorganizované na vysokej športovej a spoločenskej úrovni. Prispelo k tomu aj fantastické počasie také teplé, že rozhodcovia povolili pretekárom prijímať občerstvenie. Ale preteky môžu byť akokoľvek kvalitne zorganizované, tŕpol som, aby všetci prišli do cieľa zdraví. Našťastie sa nič nestalo. Pády, ktoré sa vyskytli, si pretekári zavinili sami“.

Ako je už tradíciou, športový sviatok začal pretekmi najmladších nádejí a po nich už preteky žiakov, žiačok a kadetiek na 20 min. jazdy. Zvíťazil pretekár JUMP SPORT Klub Košice Jakub Jenčuš, strata 27 sekúnd došpurtoval Andrej Antal Slávia ŠG Trenčín, tretia prišla do cieľa so stratou 48 sekúnd Radka Rabatinová JUMP SPORT Klub Košice.

V spoločnej kategórii kadetov, žien a masters B nastúpilo na štart 30 pretekárov na 30 min. jazdy. Prakticky od štartu nedal nikomu šancu Michal Pagáč ŽP ŠPORT a. s. Podbrezová a so 40 sekundovým náskokom zvíťazil pred Martinom Chrenom Olympik Trnava a tretím Dávidom Sobanským JUMP SPORT Klub Košice, strata na víťaza 41 sekúnd.

V kategórii masters B ako prvý preťal cieľovú pásku Ivan Drha CK BIKE – SPORT Nová Dubnica, v kategórii žien zvíťazila Lívia Hanesová CK Banská Bystrica a po pretekoch povedala: „ Mám rada takéto okruhy, aj keď mám problém s technikou jazdy, pracujem však na nej. K víťazstvu mi pomohlo zaváhanie jednej z pretekárok, ktorá jazdila kúsok predo mnou. Toto som využila a prvé miesto som si ustrážila. Škoda, že neštartovala Erika Glajzová, bolo by nás viac.“

Hlavnú spojenú kategóriu v počte 51 štartujúcich čakalo 50 min. na náročnom technickom okruhu.

Ondrej Glajza U23, víťaz pretekov .“ Keďže som dnes vyhral ,som spokojný, myslel som, že po včerajších pretekoch v Uničove, kde som štartoval na TOI TOI Cupe, ale nielen ja zo slovenských pretekárov ma budú bolieť nohy. Počas rozjazďovania to tak vyzeralo, boleli. Po štarte sa mi podarilo dostať do čela pretekov, v tom momente všetka únava opadla, dostal som, ako sa hovorí krídla a keď náskok pred prenasledovateľmi bol dostatočný, už som išiel „údržbu“ s cieľom neurobiť nejakú školácku chybu.“

Druhý skončil so stratou 38 sekúnd Lukáš Bátora CK Banská Bystrica, po pretekoch povedal :“ Dnes mal Ondrej lepšie nohy. V jeden okamih sa mi podarilo dostať na čelo pretekov, dvakrát som bol v depe a to rozhodlo. Ondreja som už nedobehol, gratulujem mu“.

Tretí v poradí Šimon Vozár ŽP ŠPORT a. s. Podbrezová : “ Začiatok bol veľmi ťažký, trápil som sa, nohy nešli, s pribúdajúcimi kolami som sa cítil lepšie a lepšie, podarilo sa mi predbehnúť Jaroslava Chalása a Štefana Gajdošíka, ale Lukáš už bol príliš ďaleko.“

Prvý junior Jakub Kurty ISAKO SPORT Košice :“ Dnešné teplo mi nevyhovovalo, ani nohy neposlúchali tak ako mali. Slavo Kujan mi bol stále v pätách, až v závere som mu nastúpil.“

Ondrej Glajza prvý v kategórii masters A : “ Náročný, ťažký okruh, stále brzda-plyn, brzda-plyn, a to nezvyklé teplo, veľmi náročné.“