TOI TOI Cup Jabkenice, Janka Keseg Števková tretia

Český TOI TOI Cup pokračoval tretím kolom v Jabkeniciach, ktoré boli zaradené do kategórie UCI C2. Niekoľko našich cyklokrosárov vycestovalo na preteky, ale výraznejšie sa nepresadili až na Janku Keseg Števkovú, ktorá skončila na treťom mieste v elitnej kategórii žien a Martina Haringa šiesteho v elitnej kategórii mužov. U týchto dvoch pretekárov je vidieť, že ich výkonnosť sa zlepšuje, no ostatní budú musieť ešte popracovať.

Medzi mužmi okrem Martina Haringa štartovali aj Matej Ulík, Ondrej Glajza a Lukáš Bátora. Zvíťazil Tomáš Paprstka EXPRES CZ-Scott Team Kolín pred Adamom Ťoupalíkom BEOBANK-CORENDON a Marekom Konwom Volkswagen Samochody Užytkowe MTB TEAM, víťazom prvého slovenského pohára. Ondrej Glajza skončil 12., Matej Ulík 26., Lukáš Bátora 36.. Štartovalo 53 pretekárov.

Martin Haring : Dnes som zle odštartoval, bolo dosť veľké blato, takže tomu zodpovedal aj môj výkon.“

Medzi ženami zvíťazila Pavla Havlíková KC KOOPERATIVA JABLONEC n.N, pred Karlou Štepánovou N1 Team a našou Jankou Keseg Števkovou. Na 18.m prišla do cieľa Tatiana Jaseková a na 30.m Natália Glajzová. Štartovalo 31 pretekárok.

S výsledkom veľmi spokojná nemôžem byť, ale vzhľadom na to, že mám chytené dutiny a už cestou do Čiech mi začínalo byť zle, som popravde čakala, že to bude horšie. Okruh sa po daždi zmenil na poriadnu silovú rallye. Možno som mohla skončiť o pár miest lepšie, ale trochu som stratila pri jednom páde a tiež výmene biku v depe, takže som celé preteky vlastne doskakovala niekoľkokrát tie isté ženy. V poslednom okruhu mi už potom nestačili sily na udržanie pozície“, zhodnotila svoj výkon Tatiana Jaseková.

S veľkým očakávaním sa na štart postavili prvý a tretí zo stupňov víťazov v Spišskej Sobote Matúš Černek a Matúš Baniar, ale bohužiaľ, výkonnosť našich juniorov už dlhodobo stagnuje a nedokážu sa presadiť mimo Slovenska. Matúš Baniar prišiel do cieľa na 22.m a Matúš Černek na 28.m. Ďalším z trojice našich juniorov bol Oliver Jaroš, ktorý skončil na 30.m spomedzi 37 štartujúcich. Zvíťazil Jakub Schierl EXPRES CZ-Scott Team Kolín.

Samuel Hollý bol jediným zástupcom medzi kadetmi, kde vyjazdil 10.miesto. Zvíťazil Ján Zatloukal CYKLO TEAM KOLARNA.

Text: cxsvk    Foto: Cyklokros.cz