V Čechách na stupňoch pre víťazov Marianna Findrová, BIKE PRO s.r.o. B.Bystrica a Ladislav Longauer CK B.Bystrica

Malá slovenská výprava, nakoľko v slovenskom kalendári bol voľný termín, sa zúčastnila 1. kola EXTRALIGY MASTERS 2015 v cyklokrose dňa 4.10.2015 v Poličke /CZE/, ktoré organizoval agilný miestny športový klub PRIMA. Na technickej trati, situovanej v okolí futbalového štadióna, dlhej 2 km, s asfaltovým, trávnatým, povrchom, po lesných cestičkách, pretekári prekonávali dve krátke prudké stúpania s následným klesaním, jednu umelú dvojprekážku a zosadnutím z bicykla sa prekonávalo prírodné, prudké, krátke stúpanie, v ktorom boli vysekané schody, v zdvojenom depe s boxami bola možnosť výmeny bicykla. Na okruh po štarte pretekári prišli po 500 m dlhom asfaltovom nájazde.

Ako prvá odštartovala spoločná kategória mladších a starších žiakov, v ktorej na 7. mieste skončil Samuel Fedor, CK UNICOM Zvolen. Vyhral Martin Čepek, Slavoj Terezín.

V kategórii Ženy Elite na druhom mieste skončila Marianna Findrová, BIKE PRO s.r.o. Banská Bystrica, zvíťazila Kateřina Mudříková, CK Feso Petřvald

V kategórii Masters D zvíťazil Andrzej Misina ,ACK Stará Ves nad Ondřejnicí pred Ladislavom Longauerom, CK Banská Bystrica

V kategórii Muži Elite zvíťazil Karel Nepraš, ACK Stará Ves nad Ondřejnicí

Marianna Findrová : „Dnes som mala omnoho lepšie „ nohy“, ako včera v Rakovej a tiež mi sadol profil trate, v technických častiach som veľa strácala, tam bola súperka rýchlejšia.“

Ladislav Longauer: „Z výkonu mám zmiešané pocity. Organizácia pretekov na veľmi solídnej úrovni.“