V Podbrezovej triumfoval Belgičan Merlier, O. Glajza na druhom mieste

V sobotu, 20.10. pokračoval v Podbrezovej slovenský pohár v cyklokrose, zaradený aj tentokrát v kalendári UCI ako C2 preteky. Do kraja pod Nízkymi Tatrami prišla popri Slovákoch konkurencia  Belgičanov, českých, poľských aj maďarských pretekárov. Medzi nimi si výborne viedli aj naši jazdci.

Do posledných chvíľ sa o víťazstvo v kategórii elitných mužov bila štvorica, z ktorej nakoniec s náskokom 10 sekúnd zvíťazil Belgičan Braam Merlier, Ondrej Glajza (TJ Auto Škoda Mladá Boleslav) 2.miesto a Martin Haring (Dukla Banská Bystrica) 4.miesto. „Spokojný som len s víťazstvom, ako dobrý výsledok beriem aj miesto na pódiu. Ale vzhľadom na to, že to bol môj prvý štart v cyklokrose v tejto sezóne, nebolo to až také zlé. Bola to technická trať a v záverečnom špurte to lepšie vyšlo mojim súperom. V Trnave chcem určite výsledok vylepšiť,“ povedal na margo 4. miesta M. Haring, šesťnásobný majster SR v cyklokrose.

Medzi ženami zvíťazila Češka Magdalena Mišoňová, najlepšou Slovenkou sa stala Táňa Jaseková (Bikepro Sport). Aj prvá trojica juniorov bojovala o prvé miesto do posledných chvíľ, víťazne z nej vyšiel Slovák Jakub Jenčuš (PROefekt Košice).

Ďalšími víťazmi sa stali: Christian Haas (CKM Poprad) v kadetoch, Malwina Mul (Poľsko) medzi kadetkami, Dorota Vojtíšková (Climberg Sport Team) medzi žiačkami, Matthias Schwarzbacher (ŠK Železiarne Podbrezová, a.s) v kategórii starších žiakov, Jakub Mušálek (Česká republika) medzi mladšími žiakmi. Víťazom masters A kategórie sa stal Milan Barényi (Trek KCK Osľany) a spomedzi masters B pretekárov triumfoval Norbert Lánik (CK Dynamax Nitra).