Cyklokrosová reprezentácia má za sebou preteky vo Švajčiarsku

Hneď na Nový rok odcestovala cyklokrosová reprezentácia pod vedením Róberta Glajzu na preteky kategórie C1 vo Švajčiarsku. V rámci série EKZ Cross Tour sa v Meilene na štart postavili Martin Haring a Juraj Bellan (Dukla Banská Bystrica), Matej Ulík (OŠK Tatran Liptovská Osada) a Jakub Kurty (Isako Košice).

V elitnej kategórii mužov si víťazstvo na svoje konto pripísal Belgičan Quinten Hermans, ktorý v tesnom špurte zdolal Holanďana Davida Van der Poela a Francúza Fabiena Canala. Z našich pretekárov sa najlepšie darilo práve šesťnásobnému majstrovi SR v cyklokrose, Martinovi Haringovi. Na ťažkej, tradičnej švajčiarskej trati prišiel do cieľa na 22.mieste. Juraj Bellan a Matej Ulík si rozdelili 33. a 34.miesto, Jakub Kurty obsadil 36. priečku. „Švajčiarske trate bývajú veľmi náročné na hrubú silu. Nepokosené lúky, po ktorých vlastne nik nechodí, sú plné hrubých trsov trávy, hrboľov, kameňov, strmých zjazdov a prudkých šmykľavých výjazdov. Technicky veľmi náročné na zvládnutie. Ak by sa malo jazdiť na podobných u nás, tak by si organizátori vyslúžili mnoho ponosov od jazdcov a trénerov. Švajčiari sú na také zvyknutí, čo bolo vidno i na výsledkovej listine. Ale napríklad ani Martin Haring sa jej nezľakol a išiel naplno celý čas,“ povedal k pretekom Róbert Glajza, reprezentačný tréner.

Najbližšie našich cyklokrosárov čaká sústredenie v teple, ktoré aj tentokrát absolvujú v Španielsku, odkiaľ pocestujú rovno do francúzskeho Nomay na ďalšie kolo pretekov svetového pohára CDM.

Text: Katarína Ďurková SZC        Foto: EKZ CrossTour