David Van Der Poel víťazom C1-ky v Slanom

V dnešný sviatočný deň sa v Čechách išlo ôsme kolo TOI TOI CUPu v Slanom. Tieto preteky boli zaradené do vyššej kategórie UCI C1. Samozrejme, že Slováci tu nemohli chýbať a pretekali vo všetkých kategóriach, ktoré boli veľmi kvalitne obsadené a to hlavne v elitnej mužskej.

Víťazom v kategórii Muži elite sa stal Holanďan  David Van Der Poel, BEOBANK-CORENDON, ktorý v špurte odsunul na druhé miesto Belgičana Daana Soeta, TELENET FIDEA Cycling Team a na treťom mieste skončil tiež Belgičan Wieste Bosmans  BEOBANK-CORENDON. Martin Haring, DUKLA Banská Bystrica po zdravotných problémoch, ktoré mal začiatkom týždňa, bojoval statočne a vyjazdil si UCI body za 12. miesto. Stúpajúcu formu ukázal aj Matej Ulík, OŠK TATRAN Liptovská Osada, ktorý prišiel do cieľa na veľmi peknom 18. mieste. Ďalší naši pretekári v elitnej kategórii obsadili nasledovné miesta – 21. Šimon Vozár Cyklistický tím FIREFLY, 23. Ondrej Glajza, JOHNSON CONTROLS AŠ Mladá Boleslav.

Medzi ženami najlepšie skončila na 8. mieste Janka Keseg Števková, Outsiterz, na 15. mieste Tatiana Jaseková, BIKEPRO SK Banská Bystrica, 22. Erika Glajzová, CK Banská Bystrica a 23. Natália Glajzová, JOHNSON CONTROLS AŠ Mladá Boleslav. Tereza Medveďová Cyklistický tím FIREFLY pre technické problémy preteky nedokončila.

V kategórii juniorov chalani obsadili nasledovné miesta – 17. Martin Chren, CK OLYMPIK Trnava, 18. Oliver Jaroš ŠK CKM Poprad, 19. Samuel Mikolajčík PROefekt team, 29. Andrej Komora ŠKC Dubnica nad Váhom a Matej Blaško CyS-Akadémia Petra Sagana preteky nedokončil.

V kategórii starších žiakov sme mali dvoch zástupcov, ktorí obsadili skvelé miesta. Štvrtý skončil Lukáš Kunštár, ŽP Šport a.s. Podbrezová a piaty Tomáš Opet, PROefekt team.

Text: cxsvk    Foto: cyklokros.cz