Dnes pokračujeme na MS

Včera sme oslovili reprezentačného trénera Roberta Glajzu,  aby nám zhodnotil včerajšie preteky a ako to vidí s dnešnými výkonmi svojich zverencov.

„Ján Gajdošík urobil taký výsledok, aký sme očakávali. Aj keď už štartoval z tretej lajny, pretože má UCI body, ktoré získal za titul majstra Slovenska, tak túto výhodu nezužitkoval. Osemsto metrov po štarte sa zaplietol do pádu s francúzskym pretekárom, čo ho odsunulo na samý koniec. Prepracoval sa síce počas pretekov na 55. priečku, ale jasne vidieť, že jeho výkonnosť je nedostačujúca, keď sa nedokázal prepracovať vyššie“, skonštatoval Robert Glajza a ďalej pokračoval: „Janka Keseg Števková už v Hoogerheide ukázala, že jej výkonnosť zaostáva oproti výsledkom zo sezóny. Jednoznačne tam bol cítiť pretekový výpadok, keď od majstrovstiev Slovenska neštartovala na žiadnych pretekoch. Výsledok aký dosiahla, nekorešponduje s tým, na čo má.“

 

Opýtali sme sa niektorých pretekárov aké majú pocity pred dnešným štartom.

12647981_1078959935460387_773265409_n kopie

Ondrej Glajza (U23) : Po štarte sa pokúsim dostať čo najviac dopredu pretože tým získam veľkú výhodu. Potom sa už uvidí podľa situácie, či bude jazdiť skupina alebo ako. Trať sa mi celkom páči. Ten dážď mi síce veľmi nevyhovuje, ale hádam to nezohrá veľkú rolu, pretože hlboké blato sa neurobí. Cítim sa dobre, takže uvidím.“

„Do pretekov idem s očakávaním, keďže sám neviem ako na tom som po mesačnom výpadku. Na poslednom sveťáku v Hoogerheide som sa cítil celkom fajn, tak by to mohlo byť celkom dobre. S umiestnením do 20 miesta by som bol spokojný.“, povedal Matej Ulík (U23).

„Dvadsať trojkárom by táto trať mohla vyhovovať, nie je až tak náročná na silu a na dlhých rovinkách by sa mohli udržať na dobrých pozíciách, pokiaľ budú jazdiť v skupinkách. Je tam veľa možností, kde sa dá šetriť. Čo sa týka Martina Haringa, v Hoogerheide bol chorý, ale už je v poriadku. Pravdepodobne predchádzajúca choroba ovplyvní dnešný výkon, takže, ak sa mu vyhnú technické problémy, môže z toho byť slušný výsledok, ale neočakávame nič extra“, zhodnotil predpoklady na dnes reprezentačný tréner.