EURÓPSKY ŠAMPIONÁT V CYKLOKROSE PRE KATEGÓRIE MASTERS SA TENTO ROK KONÁ V TRNAVE

O tohtoročné tituly majstrov Európy v cyklokrose v kategóriách Masters sa bude bojovať u nás, na Slovensku. Dejiskom konania európskeho šampionátu bude Trnava, 21. novembra 2015.

Som rád, že sa nám spolu s vedením SZC podarilo vyjednať organizovanie tohtoročných ME práve na Slovensku,“ povedal na margo pretekov Martin Fraňo, predseda komisie pre cyklokros SZC. „Hnutie Masters si zaslúži pozornosť, a preto sa dlhodobo snažíme organizovať podujatia s Masters pretekármi. Každoročne sa na Slovensku konajú medzinárodné UCI preteky v Podbrezovej (v minulosti aj v Udiči), na ktorých štartujú aj tieto kategórie. Máme kvalitných Masters pretekárov, ktorí boli v minulosti opory reprezentácie – Glajzovci, Barényi. Takisto máme svetového vicešampióna Longauera. Keď sa teda naskytla príležitosť požiadať o šampionát, rozhodli sme sa konať. Verím, že motivujeme viacerých Masters pretekárov, či už primárne cestárov alebo horských cyklistov, bojovať o tituly a dresy majstrov Európy,“  dodáva Fraňo.

Minulý rok sme zastrešili Majstrovstvá Slovenska v cyklokrose. Spokojnosť bola na strane zväzu i na strane pretekárov. Aj tentokrát robíme všetko pre to, aby ME dopadli na výbornú,“ priblížil podujatie Bohuslav Kujovič, hlavný organizátor, tréner a manažér CK Olympik Trnava.

Všetci účastníci ME Masters v cyklokrose môžu na druhý deň, 22. novembra 2015 štartovať na 11. kole BIKEPRO SP v cyklokrose, ktoré sa bude konať na rovnakej trati za rovnakých podmienok platných pre SP. Oproti predchádzajúcim cyklokrosovým podujatiam v Trnave vybrali organizátori novú trať a zo športoviska Slávia sa presúvajú na sídlisko Prednádražie, za staničný park, čiastočne pozdĺž ulice Čajkovského.

Podujatie je určené pre pretekárov nad 30 rokov, horná hranica veku nie je obmedzená. Podmienkou je vlastníctvo licencie vydanej cyklistickou federáciou krajiny, ktorá je členom UEC. Na ME Masters nemôžu štartovať účastníci Majstrovstiev sveta, ME a svetových pohárov v kategórii Elite, tí, ktorí boli v danom roku členmi UCI registrovaných tímov, ani tí, ktorí mali v danej sezóne, v poslednom vydanom rankingu UCI pred konaním šampionátu, body UCI. Podrobnejšie informácie o podujatí, kategóriách, či programe, ako aj prihlášku nájdu záujemcovia na webovej stránke www.masterschampionships.sk

Program začína v piatok, 20.11.2015.

12:00 – 16:00 h oficiálny tréning

16:00 – 19:00 h registrácia, výdaj čísel (hotel INKA, V. Clementisa 13, Trnava)

20:00 h porada účastníkov ME, prezentovanie času štartov jednotlivých kategórií (hotel INKA)

V sobotu medzi 8:30 a 9:30 bude trať ešte raz sprístupnená na tréning a od 10:00 h sa začne boj o majstrovské tituly. Slávnostné odovzdávanie medailí sa uskutoční po dojazde poslednej kategórie, v podvečerných hodinách, na mieste konania pretekov. Oslava majstrov bude pokračovať večernou „oldies afterparty“ v hoteli INKA v Trnave.

Trnava už cyklokrosárom pripravila všeličo – dvadsaťstupňové suché a slnečné počasie, typickú novembrovú sychravosť i mráz a sneh. Uvidíme, akú nádielku príroda nadelí tentokrát. Trnavskí organizátori sú pripravení na všetko.

Viac informácií: www.masterschampionships.sk

Katarína Ďurková, PR manažér SZC, +421 908 185 652, masterschampionships@gmail.com, durkovak@gmail.com

A5