Fantastický deň pre slovenský cyklokros

Ako sme už dnes informovali, Ladislav Longauer CK Banská Bystrica získal striebornú medailu na Majstrovstvách sveta masters v cyklokrose vo švajčiarskom meste Gossau. Rozhovor a článok Vám prinesieme po Lackovom návrate.

Máme tu aj ďalšie skvelé výsledky…

Reprezentačná výprava, ktorá sa včera presunula zo Švajčiarska do Francúzka dnes absolvovala preteky v Lutterbachu ( UCI C2 ). Sprievodným podujatím boli aj preteky bývalých hviezd, kde Slovensko zastupoval reprezentačný tréner Róbert Glajza. Robovi sa podaril neskutočný husársky kúsok, keď zvíťazil pred dvojnásobným majstrom sveta Mikom Klugem (Nem.) a cyklokrosovou legendou Adriem Van der Poelom (Hol.), otcom dvoch terajších cyklokrosových hviezd.

Medzi eliťákmi si najlepšie počínal domáci jazdec Fabien Canal, ktorý zvíťazil pred Ludovicom Dubauiom a tretím Davidom Van der Poelom. Z našich sa najlepšie umiestnil Martin Haring na 9. mieste, 13. Ondrej Glajza, 22. Jaroslav Chalás, 23. Šimon Vozár a 24. Lukáš Bátora. Medzi ženami zvíťazila domáca Caroline Mani, naša Lívia Hanesová obsadila pekné 6. miesto.

„Dnes tu bolo veľmi zlé počasie, veľa blata, celý deň pršalo, ale relatívne teplo oproti včerajšku. Museli sme meniť bicykle každé kolo. Trať mala veľa asfaltových úsekov a prudkých výjazdov“ , takto v krátkosti nás informoval Martin Fraňo, predseda cyklokrosovej komisie.