Haring 29. na Majstrovstvách sveta v cyklokrose v Zolderi

Martin Haring bol hlavným želiezkom v ohni na MS v Zolderi. Jeho cieľom bolo bojovať o umiestnenie v prvej 25ke. Na štarte sa zišla silná konkurencia 62 pretekárov z celého sveta. Bohužiaľ, Martin sa pasoval s chorobou dva týždne pred MS, čo mierne poznačilo jeho výkon. Aj napriek tomu sa počas celých pretekov od štartu pohyboval v skupinkách od 25.-30. miesta. V konečnom zúčtovaní obsadil 29. miesto, čo je jeho absolútne maximum a vylepšil tak umiestnenie z vlaňajška o niekoľko pozícií.

„Trošku som sa po štarte zamotal, no ďalej som sa pohyboval stále zhruba na tej pozícii, kde som v cieli skončil. Bolo to v daný deň asi reálnym obrazom mojej výkonnosti. Nie som sklamaný, je to moje najlepšie umiestnenie, no je to taký štandard tejto sezóny a nedá sa ani hovoriť ani o nejakej extrémnej spokojnosti. Naozaj spokojný by som bol s dvadsiatkou, čo sa nestalo, no verím, že na rok sa do nej už konečne spracem, povedal v cieli Martin Haring.

Od pretekania si dlho neoddýchne. V Banskej Bystrici absolvuje spiroergometrické vyšetrenie a s tímom Slovenskej reprezentácie MTB odcestuje okamžite do Grécka a následne do Brazílie na záverečné preteky kvalifikácie na OH.

Foto : Zoltán Kremničan, Erik Hirner