Martin Haring víťazne v rakúskom Ternitzi, Slováci brali aj druhé a tretie miesto

Po pretekoch v Podbrezovej sa niektorí naši pretekári presunuli do rakúskeho Ternitzu pozbierať UCI body na preteky kategórie C2 pre ženy a mužov Elite.

Na štarte mužov Elite a U23 bolo 27 pretekárov. Tu sme mali 6 našich pretekárov, 5 reprezentantov a jedného pretekára ASK Inter Bratislava.

Napriek tomu, že sa Emil Hekele /CZE/ chystal zabojovať v Ternitzi o prvú priečku, rovnako ako včera v Podbrezovej, na Martina Haringa ani dnes nestačil. Martin si prišiel dnes po peknú porciu UCI bodov, keď zvíťazil s časom 57:16 a predstihol tak o štyri sekundy Ondreja Glajzu. Emil Hekele došpurtoval na treťom mieste so stratou 41 s. Ďalším slovenským pretekárom bol Jakub Kurty, ktorý prešiel cieľom na 10.m +2:44, Martin Šmýkal /ASK Inter Bratislava/ na 16.m +6:07 a Juraj Bellan na 18.m +6:45. Jakub Varhaňovský do cieľa neprišiel.

Martin Haring: „Dnes to bolo pekné. Od tretieho kola som šiel sám a kontroloval som si to, no ku koncu sa odzadu začali približovať Ondro a Emil Hekele. Išlo sa mi dobre a trať sa mi tiež páčila.“

Ondrej Glajza: „Od štartu som celý čas jazdil na tretej pozícii za Emilom Hekelem, ktorý išiel predo mnou asi 10 sekúnd. Tri kolá do cieľa som ho dobehol, v kopci som mu odišiel. Jedno kolo sa ešte snažil ísť za mnou. Potom sme prišli do takého úseku, ktorý mi išiel lepšie, tak som mu odskočil. Snažil som sa doskočiť ešte Martina, ale ten si to sledoval, takže sa mi to nepodarilo. S výsledkom som spokojný.“

Juraj Bellan: „Dnes sa mi to páčilo, na začiatku tam bol síce hromadný pád na šikmine, ale vyplietol som sa z neho a pokračoval ďalej. Potom som sa už len snažil dostávať dopredu.“

Jakub Varhaňovský : Spadli sme na štarte všetci v prvej zákrute ani neviem kvôli komu. Niežeby som úplne spadol, len som si pri tej kolízii nejako zvrtol rameno alebo ho natiahol, neviem. Pokračoval som ďalej. No keď som sa naň zavážil, tak ma riadne pichlo v lopatke alebo kľúčnej kosti a rozhodol som sa ďalej radšej nepokračovať. Hádam budem v poriadku.“

V kategórii ženy Elite v ktorej štartovalo 12 žien si Janka Keseg Števková vybojovala 3.miesto +0:21 za víťaznou Magdalénou Mišoňovou /CZE/ a druhou, domácou pretekárkou Silke Mair +0:16. Tatiana Jaseková prišla do cieľa na 7.m +3:20, Erika Glajzová na 9.m +5:14 a Radka Rabatinová na 11.m +6:14.

Tatiana Jaseková : Trať som si prešla za sucha, preto som sa po štarte s ňou trochu pobila kým sme sa zosúladili. Vedúca skupina ale bola preč, takže som išla celé preteky sama. Dve kolá pred koncom som vytrhla ľavú nohu v stúpaní z pedála a škaredo si narazila koleno o rajdy, takže zvyšné km do cieľa som bojovala skôr s bolesťou než s  čímkoľvek iným. Škoda toho úvodu, sily som mala dosť, keďže som včera nepretekala, dnes mi to pokazila moja technika.“

22550430_534851596869872_659275626485418618_o

V spoločnej kategórii Juniorov, Amatérov a Master (58 štartujúcich) si najlepšie viedol reprezentačný tréner Robert Glajza /CK Banská Bystrica/, ktorý prišiel do cieľa na celkovom 7.mieste a zároveň vyhral kategóriu Master II.

Tesne po sebe na 13. a 14.mieste preťali cieľovú pásku Lukáš Kubiš  a Oliver Jaroš, v junioroch celkovo 7. a 8.miesto,  Matúš Baniar 25.m, Matúš Černek 35.m, celkovo v junioroch obsadili 9. a 10.miesto. Štartovalo 10 juniorov.

V Ternitzi sme mali aj malých pretekárov zo ŠK Železiarne Podbrezová a ISAKO Košice, ktorí v nedeľu nelenili a išli si zmerať sily so súpermi.

V kategórii U17 štartovalo 6 pretekárov a najlepšie sa darilo Lukášovi Kunštárovi /ŠK Železiarne Podbrezová/, ktorý skončil na 2.mieste a Matej Kurty /ISAKO Košice/ na 5.mieste.

Medzi dievčatami a pretekármi do 15 rokov (U15) sme mali dvoch pretekárov zo ŠK Železiarne Podbrezová, kde Matthias Schwarzbacher obsadil 1.miesto a Jerguš Medveď 2.miesto, štartovali dvaja pretekári.

Kompletné výsledky

Text: cxsvk     Foto: cxsvk, fb ženská cyklistika