Premiéra v Skýcove

V nedeľu sa uskutočnilo 10.kolo Slovenského pohára a to premiérovo na trati v Skýcove, kde organizátorom bol CK Olympik Trnava. Nebyť vytrvalého dažďa, preteky mohli byť rýchle a veľmi zaujímavé, ale poveternostné podmienky urobili z pretekov boj pretekára s traťou.

Po kategóriách nábor a hobby odštartoval Slovenský pohár prvou kategóriou žiakov, žiačok a a kadetiek. Medzi žiakmi opäť dominoval Andrej Antal z TJ Slávia ŠG Trenčín pred Samuelom Hollým UNITREK BIKE TEAM Poprad a Matúšom Černekom MŠK Žiar nad Hronom. Pri neúčasti našej najlepšej kadetky, Radky Rabatinovej medzi kadetkami a žiačkami zvíťazila Radka Paulechová Novomestský Superbiker. Na druhom mieste skončila Tereza Kurnická Cyklistický spolok Žilina a tretia Hana Horváthová Hospitality Triathlon Team.

V kat. kadetov, žien, junioriek a masters B sa očakával veľký súboj medzi domácim Martinom Chrenom CK Olympik Trnava a Michalom Pagáčom ŽP Šport, a.s.s Podbrezová. Prvé dve kolá potvrdzoval Martin Chren, že je na domácej trati pánom, avšak technické problémy ho pripravili o víťazstvo a do cieľa prišiel ako druhý. Prvé miesto si vybojoval Michal Pagáč, tretie David Sobanský JUMP SPORT KLUB, Košice. Medzi veteránmi B aj napriek zdravotným problémom si išiel Henrich Stuhl BIKE PRO, s.r.o. Banská Bystrica svoju nikým neohrozenú jazdu a bez problémov opäť zvíťazil pred Milanom Jánošíkom a Miroslavom Hulejom, obaja KNAC Ružomberok. Víťazstvo v ženskej kategórii si domov odniesla Lívia Hanesová z CK Banská Bystrica, ktorá porazila svoju oddielovú kolegyňu, juniorku Eriku Glajzovú a tretiu Pavlínu Maráčkovú SK Jiří Team Ostrava.

Keď sa na štartovej listine medzi „eliťákmi“ objaví meno Martina Haringa CK Banská Bystrica, je viacmenej jasné, že si pôjde svoje vlastné preteky. Aj v Skýcove sa potvrdilo, že momentálne na Slovensku niet pretekára, ktorý by mu dokázal konkurovať. Už v druhom kole si išiel svoju sólovú jazdu, ktorú úspešne dotiahol do víťazného konca. Za ním celé preteky jazdila štvorica v zložení Bátora, Glajza, Chalás a Ulík, keď v tomto poradí prešli cieľom. Medzi mužmi na druhom mieste skončil Lukáš Bátora CK Banská Bystrica, tretí Jaroslav Chalás. Róbert Glajza CK Banská Bystrica sa stal víťazom v kat. masters A a Matej Ulík OŠK TATRAN  Liptovská Osada v kat. juniorov. Pódiové priečky medzi juniormi doplnili Kristián Zimány MŠK Žiar nad Hronom na druhom mieste, Pavol Kvietok ŽP Šport, a.s. na treťom mieste a medzi masters A druhý Branislav Kacina CLIMBERG T-ŠPORT Trenčín a tretí Šichta Peter KPHC Turčianske Teplice.

Po menších úpravách by sa trať v Skýcove mohla stať pevnou súčasťou Slovenského pohára, keďže podmienky sú tak ako z pohľadu organizačného, tak i z technického veľmi dobré. Preto dúfame, že ľudia z CK Olympik Trnava vytvoria tradíciu v organizovaní tohto cyklokrosu. Zabezpečenie počas aj po pretekoch bolo na veľmi dobrej úrovni, a preto patrí organizátorom veľká vďaka.

Budúci víkend sa cyklokrosový kolotoč opäť sťahuje na východ našej krajiny, kde nás čaká dvoj-kolo Stará Ľubovňa a Košice. Vyzerá to tak, že počasie sa už asi neumúdri a budú nás opäť čakať len blatisté cyklokrosy.

Text: MV
Foto: cxsvk