Slováci víťazné ambície v Maďarsku nenaplnili

Druhým kolom pokračoval v nedeľu seriál maďarského SUPER CROSSU v prihraničnom Ózdi, na ktorom štartovalo 7 Slovákov, z ktorých 5 malo pred štartom víťazné ambície. Rovinatá trať, dlhá 2500 m s pieskoviskom, dvomi krátkymi schodmi a dvojitou doskovou prekážkou, šikmou 25 m trávnatou plochou dávala predpoklady na víťazné umiestnenia našich pretekárov.

Povedali po pretekoch :

Štafan Gajdošík BIKE PRO, s.r.o. Banská Bystrica , kat. Elite, 7. miesto : „Konkurencia sa z roka na rok zvyšuje aj v Maďarsku. Chcel som samozrejme zvíťaziť, alebo byť na stupni pre víťazov, dnes smola, po dobrom štarte som sa z kola na kolo prepadával, nestačil som tempu víťazného Belgičana Woutera Cleppeho, Maďara Gábora Feješa 2. miesto, Poliaka Michalskeho 3. miesto , a v poslednom kole defekt na predné koleso“.

Ján Gajdošík MŠK Žiar nad Hronom, junior, 2. miesto : „Po štarte som sa dostal na prvú pozíciu. S víťazným Maďarom Danielom Dinom sme si spravili náskok pred prenasledovateľmi, išiel dnes vynikajúco, z kola na kolo sa mi vzďaľoval o 10 sek.. Dosť som cítil nohy po včerajších pretekoch v Hlinsku“.

Kristián Zimány MŠK Žiar nad Hronom, junior , 4. miesto : „Moje druhé preteky v cyklokrose, žiadna sláva, na MSR sa chcem pripraviť a bojovať o titul“.

Slavomír Kujan ŽP ŠPORT a. s. Podbrezová, junior , 5. miesto . „Zo začiatku som sa držal na špici na 3-4 pozícii , rýchlejšie mi to dnes nešlo“.

Ladislav Longauer , CK BB, masters 3, 2. miesto : “ Na štarte som zaspal , čo ma stálo 25 sek. straty na prvého po prvom kole, z kola na kolo som stratu sťahoval, až som sa dostal víťazovi za chrbát, ale už som ho nestihol predbehnúť.“

Na pretekoch ďalej štartovali Roman Fedor , CK Unicom Zvolen, masters 2, 18. miesto, Vlastimil Illík CK Nitra, masters 3, 4. miesto, Martin Šmidt ŽP ŠPORT a. s. Podbrezová, kadet , 5. miesto

Priebežné poradie po dvoch kolách Kazincbarcika, Ózd:

Štefan Gajdošík , Elite 4. miesto
Ján Gajdošík, junior 2. Miesto
Slavomír Kujan, junior 3. Miesto
Kristián Zimány, junior 8. Miesto
Ladislav Longauer, masters 3 1. Miesto
Martin Šmidt , kadet 3. Miesto
Roman Fedor, masters 2 16. Miesto
Vlastimil Illík, masters 3 4. Miesto
Livia Hanesová 7. miesto
Text: Mgr.Ladislav Longauer
Foto: Bidom