Slovenská reprezentácia nezaháľa ani v novom roku

Dnes v poludňajších hodinách odcestovala výprava pod vedením reprezentačného trénera Róberta Glajzu na preteky UCI C1 do švajčiarskeho Bussnangu. Už 2.januára si zmeria sily s medzinárodnou konkurenciou pätica mužov Martin Haring, Lukáš Bátora, Jaroslav Chalás, Ondrej Glajza, Šimon Vozár a jedna žena Lívia Hanesová.

Na ďalší deň sa výprava presunie do francúzskeho Lutterbachu, kde sa na pretekoch UCI C2 a zároveň Francúzskeho pohára reprezentanti predstavia opäť. Po návrate domov sa druhá časť reprezentácie, najmä juniori zúčastnia posledného kola maďarského Supercrossu 4. januára a na Troch kráľov posledného kola Rakúskeho pohára v St.Poltene.

Po týchto pretekoch reprezentačný tréner Róbert Glajza s komisiou cyklokrosu vyriekne konečné rozhodnutie o nominácii na Majstrovstvá sveta v českom Tábore, ktoré sa konajú posledný januárový víkend. Samozrejme, reprezentanti sa nezastavia ani dovtedy a vybraných najlepších pretekárov čaká týždňové sústredenie v Španielsku, štart na pretekoch UCI C2 vo francúzkom Nommay a posledný Svetový pohár CDM v holandskom Hoogerheide. „Veríme, že záverečná príprava prebehne bez problémov a reprezentanti dosiahnu dobré výsledky na Majstrovstvách sveta“, poznamenal Martin Fraňo, predseda cyklokrosovej komisie.

Podvečer odcestoval aj Ladislav Longauer. Ten má namierené na Majstrovstvá sveta masters do švajčiarskeho mesta Gossau. Po vlaňajšom 13. mieste má Lacko vyššie ciele, keďže túto sezónu vybojoval striebro na Majstrovstvách Európy. V sobotu 3.1.2015 mu všetci držíme palce !

Text: MV, MF
Foto: Karol Mjartan