Slovenskí pretekári odštartovali novú cyklokrosovú sezónu v Slanom

Po roku sme opäť naskočili do cyklokrosovej sezóny. Kým nás čaká 1.kolo slovenského pohára túto sobotu, v susedných Čechách ju zahájili už dnes prvým kolom Toi Toi Cupu v Slanom. Tieto preteky boli zaradené do kat. UCI C1 pre kategórie muži Elite a ženy Elite. Svoje sily si na úvod sezóny zmerali aj naši pretekári Martin Haring DUKLA Banská Bystrica, Ondrej Glajza JOHNSON CONTROLS AŠ, Lukáš Bátora SPARTAK Tlmače, Janka Keseg Števková OUTSITERZ, Tatiana Jaseková BIKEPRO, Natália Glajzová JOHNSON CONTROLS AŠ, Oliver Jaroš CKM Poprad a Andrej Komora ŠKC Dubnica.

V kategórii ženy štartovalo 32 pretekárok, kde sa Janka Keseg Števková umiestnila na 8.mieste, Tatiana Jaseková na 21.mieste a Natália Glajzová na 29.mieste. Zvíťazila Pavla Havlíková, KC Kooperativa Jablonec n.N .

Tatiana Jaseková : „Dnes to bol z mojej strany veľmi slabý výkon, rovnako aj výsledok. Na štarte sa mi podarilo zacvaknúť až na druhýkrát, čím som sa dostala úplne dozadu. Potom som stratila veľa času v tlačenici na technických pasážach. No to čo by som si inak dobehla sa mi dnes nedarilo. Nohy nešli. Síce som takmer nonstop točila vysoké tepy, výkon tomu primeraný nebol. Rovnako tomu chýbala plynulosť. Po jednom hlúpom páde som sa už nijako nevedela dostať do tempa. Ale nakoľko som na crossák presadla len doslova pár dní dozadu, zázraky som neočakávala. Mám čo vylepšovať.

Natália Glajzová : „Mala som cieľ hlavne dôjsť do cieľa, keďže som 2 týždne bola chorá a od choroby som sedela na bicykli štyrikrát a teraz preteky. Celkom sa to aj ukázalo na výsledku a celkovo aj na mojej jazde. Nevadí … snáď sa to už teraz bude len zlepšovať.

V kategórii juniorov štartovalo 38 pretekárov a tu sme mali zastúpenie v podobe Andreja Komoru, ktorý prišiel do cieľa na 29.mieste, Oliver Jaroš na 34.mieste. Prvé miesto obsadil Jakub Schierl, EXPRES CZ – Scott Team Kolín.

Najsledovanejšími pretekmi boli muži Elite a U23. Okruh dlhý 2580m absolvovali pretekári osemkrát. Na štartovú čiaru sa postavilo 59 pretekárov, kde sa najlepšie z našich umiestnil Martin Haring na 12.mieste, Ondrej Glajza na 15.mieste a Lukáš Bátora na 37.mieste. Víťazstvo si odniesol Nemec Philipp Walsleben BEOBANK-CORENDON.

Po prvom kole sa mi nepodarilo doskočiť prvú skupinu. Celé preteky som jazdil v druhej o 8-12.miesto. Tri kolá do cieľa som urobil v zjazde chybu, ešte som si to doskočil, ale už v poslednom kole som nemal síl bojovať a skončil som posledný z tejto skupiny. Z výsledku a z aktuálnej formy som sklamaný, je to mrzuté.„, zhodnotil svoj výsledok Martin Haring.

Lukáš Bátora : „Štartoval som zo zadných pozícii, kvôli čomu som sa celé preteky musel predierať dopredu. S výsledkom nie som spokojný, dúfam že to nabudúce bude už lepšie.

Text: cxsvk    Foto: Tatiana Jaseková