Uničov C1 : Keseg Števková tretia, Glajza šiesty, Haring nedokončil

Dvadsaťštyri schodov čakalo v slnečnom, ale mrazivom počasí dnes na pretekárov ďalšieho kola TOI TOI Cup-u v Uničove, zaradeného do kategórie UCI C1.

V kategórii žien Elite bojovali tri naše pretekárky. Dve tretiny pretekov to vyzeralo, že stupne víťazov obsadia domáce zástupkyne, no v záverečných metroch nakoniec o tretiu priečku špurtovali Janka Keseg Števková (OUTSITERZ) a majsterka Rakúska Nadja Heigl (Sportunion Bikestore.cc-Team). Janka bola v tomto súboji úspešnejšia. Zvíťazila domáca  Pavla Havlíková pred Elizabeth Ungermanovou (obe KC Kooperativa Jablonec n.N.). Ako 11. prišla do cieľa Tatiana Jaseková (BIKEPRO SK, s.r.o.) a 21. Natália Glajzová (JOHNSON CONTROLS AŠ MB), /štartovalo 25 pretekárok/.

Tatiana Jaseková : Na štarte som sa po menšom kontakte pohýnala ťažšie, takže som štartovala vlastne posledná, ale celkom rýchlo sa mi podarilo natlačiť dopredu. Išla som stále riadnu hranu, do cieľa som pár miest stratila, ale ak to porovnám s mojimi ostatnými štartami na Toi Toi Cupe tak asi môžem byt spokojná.

Aj keď mal dnes Martin Haring (DUKLA Banská Bystrica) meniny, v Uničove nemal svoj šťastný deň. Polovicu pretekov sa držal  okolo 4. – 5.miesta, ale potom nasledoval pád, ktorý si vyžiadal následnú výmenu bicykla. Snažil sa pokračovať v pretekoch, ale po pol kole musel zabaliť pre veľké bolesti v ramene.

Skvelo dnes zajazdil Ondrej Glajza (JOHNSON CONTROLS AŠ MB), ktorý vybojoval šieste miesto a Matej Ulík (OŠK Tatran Lipt.Osada) prišiel do cieľa trinásty, /štartovalo 40 pretekárov/.

S výsledkom som spokojný, keďže toto je môj najlepší doterajší výsledok na C1. Išlo sa mi dobre, trať mi vyhovovala a vyhýbali sa mi aj technické problémy. A to, že mi výkonnosť stúpa, to ma iba teší,“ zhodnotil svoj dnešný výkon Ondrej Glajza.

Matej Ulík : Podarilo sa mi dobre odštartovať. Prvé dve kolá som sa držal s pretekármi na špici, následne som začal strácať. Takmer celé preteky som jazdil na 10.mieste, no v záverečnom okruhu som už nemal sily udržať túto pozíciu. Myslím, že som skončil najvyššie z jazdcov U23, takže s dnešným výkonom som spokojný.“

Víťazom kategórie muži Elite sa stal Belgičan Daan Soete (Telenet Fidea), ktorý sa predstaví aj na zajtrajšej C2 u nás v Košiciach. Druhá priečka patrila Janovi Nesvadbovi (Expres CZ Kolín) a tretia Tomášovi Paprstkovi (obaja Expres CZ Kolín).

U juniorov zvíťazil Vladimír Mikšaník (ACK Stará Ves n. Ondřejnicí), Andrej Komora (ŠKC Dubnica n. Váhom) obsadil 28.miesto a Matej Blaško (CyS – Akadémia Petra Sagana) preteky nedokončil, /štartovalo 32 pretekárov/.

Kompletné výsledky z Uničova

Zajtra čakajú slovenských pretekárov v Košiciach posledné preteky zaradené do kat. UCI C2 v rámci slovenského pohára, pokračovať budeme v piatok v Levoči a slovenský pohár vyvrcholí šampionátom 3.decembra v Bánovciach nad Bebravou.

Text : cxsvk    Foto: jsphoto.cz