BOMBA CAJGELVÍKEND NA PRENGU

Túto sobotu sa budú v Trnave konať preteky na európskej úrovni. Po úspešnej organizácii Majstrovstiev sveta v Poprade v roku 1999 privíta tentokrát najlepších Masters cyklokrosárov z Európy Trnava.

Podmienky štartu ako aj ostatné informácie sú zverejnené na oficiálnej webovej stránke podujatia  http://www.masterschampionships.sk/ .

„Už v piatok je možné absolvovať oficiálne tréningy a pripraviť sa na sobotňajšie boje. Slovensko bude mať veľkých favoritov na zisk titulu majstra Európy. Ondrej Glajza, Robert Glajza, Milan Barényi, Branislav Kacina, či strieborný medailista z minuloročných ME i MS Ladislav Longauer sú obrovskými favoritmi na domácej pôde vo svojich kategóriách. Odovzdávať dresy a medaily bude generálny sekretár UEC Enrico Dela Casa. Verím, že všetci účastníci využijú aj možnosť sobotňajšej afterparty a nedeľňajšieho štartu na pretekoch BIKEPRO Slovenského pohára, kde sú tiež samozrejme vyhlásené Masters kategórie ako zvyčajne,“ povedal predseda cyklokrosovej komisie Martin Fraňo.

Program Majstrovstiev Európy v cyklokrose masters v skratke :

Piatok, 12.00 – 16.00 oficiálny tréning
Sobota, 8.00 – 9.30 tréning, od 10.00 štarty jednotlivých kategórií, štartuje sa od najstaršej

„Pre verejnosť organizujeme sprievodné podujatie Cajgelvíkendu na Prengu. Cajgelvíkend je určený širokej verejnosti a nesie sa v duchu hesla … lebo na cajglovačku je vždy ten správny čas 🙂 Jeho súčasťou sú tombola, súťaže, zábava. Pripravili sme všelijaké aktivity – mechoskákačka, cajgelkužeľovačka, cajgelkarneval, cajgeltvárová maľovačka … Taká oslava jesene a bicyklov vonku. Aktivity budú prebiehať v sobotu medzi 11 a 16 hodinou v každom počasí 🙂 ,“ na podujatie nás pozýva Katarína Ďurková, PR manažér Slovenského zväzu cyklistky.

„Špeciálne Vás chcem pozvať na CAJGELZVONČEKOVAČKU – pokus o vytvorenie slovenského rekordu v zvonení na bicyklových zvončekoch. Rekord by sme chceli zrealizovať v čase medzi 14 a 14.30 hodinou,“ dodáva Katarína Ďurková.

web loga   masters_partneri_2

 

V nedeľu na rovnakej trati absolvujú pretekári v poradí už 11.kolo BIKEPRO Slovenského pohára. Štartovať bude aj nábor o 11.00h a hobby cyklisti o 11.20h..  BIKEPRO Slovenský pohár začína tradičným štartom o 12.00h. Viac informácií v propozíciách.