Haring opäť víťazom

Včera pokračoval slovenský pohár na tradičnej trati v Bánovciach nad Bebravou, umiestnenej na sídlisku Sever, ktorý organizoval Bánovský xRoad klub v spolupráci s TJ Slávia ŠG Trenčín a to všetko pod vedením manželov Buchelových.  V príjemnom slnečnom, jesennom počasí čakala na pretekárov suchá a veľmi rýchla trať.

V elitnej kategórii, ktorej čas štartu sa posunul oproti minulému roku na neskorších 13:30, sa hneď po prvom okruhu vytvorila šesťčlenná skupina, v ktorej jazdili Haring, Glajza, Kurty, Višňovský, Bátora a Vozár. Po troch okruhoch sa skupinka začala rozdeľovať a ako prvý z nej vypadol pre technické problémy Višňovský. Zvyšujúcemu tempu Martina Haringa DUKLA Banská Bystrica dokázal odolávať ako tak len Ondrej Glajza, ale ani ten to nevydržal do konca pretekov. Odídený Martin Haring si tak s vyše pol minútovým náskokom prišiel do cieľa pre druhé sólové víťazstvo v SP. Na druhom mieste skončil Ondrej Glajza, Johnson Controls AŠ Mladá Boleslav a tretí, domáci pretekár, Lukáš Bátora, CK Banská Bystrica.

V kategórii Juniorov zvíťazil Matej Blaško, CyS – Akadémia Petra Sagana pred Čechom Jakubom Římanom, SK JIŘÍ TEAM Ostrava a tretím Lukášom Kubišom, ŽP Šport, a.s. Podbrezová. Víťazstvo medzi Masters A si odniesol nestarnúci a stále špičkovo jazdiaci Milan Barényi, TREK KCK Oslany, ktorý za seba odsunul Róberta Glajzu, CK Banská Bystrica a Čecha Tomáša Frýdla, Valachbajk team.

Veľmi kvalitné výkony podali pretekári v spojenej kategórii Kadetov, Žien, Junioriek a Masters B. Medzi Kadetmi zvíťazil Samuel Hollý CKM Poprad pred Vladimírom Vavrincom ŠKC Dubnica n. Váhom a Matejom Pigom, PROefekt Košice.

Kategóriu Ženy a Juniorky ovládla skvelým výkonom Tereza Medveďová, Be Pink, keď na druhú priečku odsunula Eriku Glajzovú, CK Banská Bystrica a na tretiu Tatianu Jasekovú, BIKEPRO SK, s.r.o. Banská Bystrica.

V kategórii Masters B zvíťazil Ondrej Glajza, ŠK „TATRY BIKE TEAM “ – CYKLOMAX pred Čechom Ivom Kovaříkom, SK JIŘÍ TEAM Ostrava a tretím Henrichom Stuhlom, Cykloklub Autocentrum Veľký Krtíš.

V kategórii Mladší žiaci zvíťazil Jerguš Palaj, KAKTUS BIKE-TEAM Bratislava, v kategórii Starší žiaci Lukáš Kunštár, ŽP Šport a.s. Podbrezová.  V kategórii Žiačky a Kadetky si prvé miesto vybojovala Radka Paulechová, CyS – Akadémia Petra Sagana.

Po pretekoch povedali:

Martin Haring : „Po včerajšom peknom výsledku na TOI TOI CUPe v Mladej Boleslavi, kde som zistil, že Česi sú bez problémov poraziteľní, som bol dnes veľmi pozitívne naladený. Preteky som si užíval a som rád, že som opäť na Slovensku vyhral. Bola to dobrá príprava na nadchádzajúci svetový pohár a majstrovstvá Európy.“

„Preteky to boli pekné a rýchle. Sledoval som výsledky zverencov, lebo sa nám blíži svetový pohár a majstrovstvá Európy. Som veľmi spokojný s momentálnou výkonnosťou a profesionálnym prístupom Martina Haringa, taktiež ma veľmi milo prekvapila výkonnosťou Tereza Medveďová, s ktorou tiež treba počítať na ME, lebo tam štartujú aj ženy do 23 rokov a to je ešte stále jej kategória. Ostatných pretekárov si ešte odsledujem na najbližšom dvojkole SP, ale už mam približnú predstavu, kto by tam mal cestovať,“ zhodnotil preteky reprezentačný tréner Róbert Glajza.

Kompletné výsledky

Text: cxsvk Foto: cxsvk, Vlado Švajdleník