Janka Keseg Števková na rakúskych pretekoch kat. UCI C2 druhá

Dnes sa okrem svetového pohára v Dánskom Bogense konala aj C2-ka u susedov v Rakúsku, v meste Stadl-Paura. Práve na toto podujatie cestovala naša reprezentácia a niekoľko pretekárov za svoje tímy.

Muži Elite : 1. Thijs VAN AMERONGEN (NED) … 8. Ondrej GLAJZA (reprezentácia SR ), 15. Matej ULÍK (reprezentácia SR), 17. Jakub KURTY (ISAKO sport Košice), Martin HARING (Dukla Banská Bystrica) DNF, štartovalo 36 pretekárov.

Ondrej Glajza: „Výsledok bol priemerný, ale nešlo sa mi najlepšie. Trať mi vyhovovala, pretože bola technická, ale chýbal mi trošku ťah.“

Ženy Elite : 1. Sara CASASOLA (ITA), 2. Janka KESEG ŠTEVKOVÁ (OUTSITERZ) … 5. Tatiana JASEKOVÁ (reprezentácia SR), 7. Erika GLAJZOVÁ (reprezentácia SR), 8. Natália GLAJZOVÁ (reprezentácia SR), 10. Viera KISSOVÁ (BIKEPRO SK), štartovalo 10 pretekárok.

„Na trati som v tréningu stihla prejsť len 2 okruhy, čo nestačilo a tiež do pretekov sa z trate čo sme poznali stala hora rozjazdeného blata. A teda síce štart nebol najhorší, v prvom okruhu trať ovládala skôr mňa než naopak. Potom som sa tam cca udomácnila a podarilo sa mi vrátiť na 5. miesto. Štrk a blato si budeme s babami ešte týždeň z očí vyberať☺ , “ povedala nám Tatiana.

V kategórii Master sa postavil na štart aj náš reprezentačný tréner Róbert GLAJZA (CK Banská Bystrica) a zvíťazil nielen vo svojej vekovej kategórii, ale aj celkovo spomedzi 25 pretekárov master.

23768513_10211765406743848_450799238_o

Kompletné výsledky

Text a ilustračné foto: cxsvk