Levočský skalp získal Haring

Levoča privítala cyklokrosárov nevľúdnym hmlistým a veľmi chladným počasím. Nakoniec sa cyklokrosový boh nad nimi zmiloval. Od štartu prvej kategórie vyšlo slnko, ktoré pretekárov sprevádzalo veľmi ťažkou traťou až do úplného záveru pretekov.

Levočskí organizátori z Cyklo Spiš si vyžiadali posunutie štartových časov na neskoršiu hodinu, takže naše najmladšie nádeje odštartovali až o 13-tej hodine.

Hneď po štarte malo niekoľko pretekárov nepríjemný pád, ale napriek tomu sa vysporiadali s týmto handicapom a do cieľa prišli všetci. Víťazom kat. žiakov sa stal pretekár Andrej Antal TJ Slávia ŠG Trenčín, druhý v poradí Samuel Holý Unitrek Bike Team Poprad a tretí Jakub Jenčuš Jump Sport Klub Košice. Najrýchlejšou žiačkou bola Tereza Kurnická Cyklistický spolok Žilina, druhou v poradí Katarína Nazarejová Unitrek Bike Team Poprad a treťou Gabrielou Lopatkvou Cyklo Spiš.

Medzi kadetkami zvíťazila Radka Rabatinová JUMP SPORT Klub Košice pred Dominikou Turócziovou ŠK „Tatry BIKE TEAM “ Poprad a Martinou Šefčíkovou Cyklo Spiš.

lv2

Po najmladšej kategórii sa na štart postavili kadeti, ženy, juniorky a veteráni B. Tieto preteky priniesli zaujímavé zápletky, nakoľko dochádzalo k viacerým technickým poruchám na bicykloch a poradie sa z kola na kolo premiešavalo. Aj samotný celkový víťaz kadet Michal Pagáč ŽP Šport, a.s. mal dva defekty, aj napriek tomu dokázal stiahnuť stratu a zvíťaziť pred Davidom Sobanským Jump Sport Klub Košice a Romanom Kurnickým Cyklistický spolok Žilina. Medzi ženami a juniorkami zvíťazila Janka Keseg Števková Outsiterz pred Terezou Medveďovou ŽP Šport, a.s. a Líviou Hanesovou CK Banská Bystrica.

Prvý stupienok v najstaršej kategórii obsadil po prvý raz v tejto sezóne Henrich Stuhl BIKE PRO, s.r.o., Banská Bystrica pred Milanom Jánošíkom KNAC Ružomberok. Na treťom mieste skončil Ladislav Longauer CK Banská Bystrica, najstarší pretekár štartového poľa.

lv1

Na štart elitnej kategórie sa postavila skoro kompletná slovenská špička na čele s Martinom Haringom CK Banská Bystrica, ktorý potvrdil svoju výkonnosť a po druhom kole si išiel svoju sólovú jazdu. Celé preteky za ním jazdila dvojica Ondrej Glajza STEVENS Znojmo a Šimon Vozár ŽP Šport, a.s.. V tomto poradí prešli cieľom. Medzi juniormi sa očakávalo víťazstvo Mateja Ulíka OŠK Tatran Liptovská Osada, pretože v posledných týždňoch jeho forma naberala stúpajúcu tendenciu. S prehľadom zvíťazil pred svojim najväčším rivalom Jakubom Kurtym ISAKO Šport Košice. Na treťom mieste skončil iba 15-ročný Jakub Varhaňovský ŽP Šport, a.s., vekom ešte kadet, ktorého pred sezónou komisia cyklokrosu „ostaršila“ do juniorskej kategórie, keďže v ňom videla perspektívneho jazdca. V kat. veteránov A zvíťazil Róbert Glajza CK Banská Bystrica pred Poliakom Dominikom Ogledzinskim a tretím Petrom Šichtom PHC Turčianske Teplice.

Výsledky

Text: MV
Foto: cxsvk