Dvojkolo na východe ovládol východniar

Slovenský cyklokrosový kolotoč sa presťahoval na východ Slovenska, kde v sobotu pretekárov privítali organizátori ADZ FLY – cycling team a SCK Pieniny, ktorí postavili trať v Starej Ľubovni. Trať bola umiestnená na tradičnom mieste ako pred rokom, kde nových pretekárov prekvapil betónový chodník so stúpaním 25%. Po daždivom týždni bola trať mierne podmočená, ale nespôsobovalo to pretekárom žiadne problémy, takže nútené výmeny zablatených bicyklov pretekárom odpadli.

Slovenský pohár odštartovali žiaci, žiačky a kadetky, kde medzi žiakmi zvíťazil Andrej Antal TJ Slávia ŠG Trenčín. Žiačkam a kadetkám opäť diktovala tempo zatiaľ nezdolaná Radka Rabatinová Jump Sport Klub Košice. Druhou kategóriou, ktorá sa postavila na štart boli kadeti, ženy a masters B. Víťazstvo medzi kadetmi si už tradične odviezol Michal Pagáč ŽP Šport, a.s. Podbrezová, u žien Lívia Hanesová CK Banská Bystrica a v kat. masters B Henrich Stuhl BIKE PRO, s.r.o. Banská Bystrica.

DSCN4484

V elitnej kategórii sa napriek neúčasti Haringa a Bátoru, ktorí sa zúčastnili pretekov vo Švajčiarsku, očakával veľký súboj, pretože favorit nebol až taký istý. Od začiatku spolu jazdila dvojica Ondrej Glajza Stevens Znojmo a Šimon Vozár ŽP Šport, a.s. Podbrezová, kde si navzájom nastupovali, až kým sa nepodarilo Glajzovi odpútať od Vozára a zhruba polovicu pretekov odjazdil s miernym náskokom, tretiu priečku obsadil Michal Lami Jump Sport Klub Košice.

Medzi juniormi zvíťazil Matej Ulík OŠK TATRAN Liptovská Osada, ktorý dokázal udržať krok s najlepšími mužmi, v kategórii masters A sa na prvej priečke umiestnil Róbert Glajza CK Banská Bystrica.

DSCN4357

V nedeľu hostili cyklokrosárov organizátori ProSport Team a Jump sport z Košíc. Vynikajúco pripravená trať a príjemné počasie urobili atraktívny zážitok pre veľmi slušnú divácku kulisu. Ako prvé si vyskúšali trať deti základných škôl, ktoré absolvovali ďalšie kolo Národnej cyklistickej súťaže. Po nich opäť nasledoval štandardný program Slovenského pohára so štartom najmladšej kategórie žiakov, žiačok a kadetiek. Víťazstvo si opäť odniesol Andrej Antal TJ Slávia ŠG Trenčín. Rovnako tak v kategórií žiačok a kadetiek, kde opäť dominovala domáca pretekárka Radka Rabatinová Jump Sport Klub Košice, ktorá ešte túto sezónu nenašla premožiteľku.

V ďalšej spoločnej kategórií kadetov, žien a masters B zvíťazili vo svojich kategóriách systémom štart/cieľ Michal Pagáč ŽP Šport, a.s. Podbrezová, u žien Lívia Hanesová CK Banská Bystrica. V kat. masters B mal sobotňajší víťaz Henrich Stuhl technické problémy, takže ho na víťaznom stupienku vymenil Milan Jánošík KNAC Ružomberok.

DSCN5194

Čerešničkou na torte boli opäť preteky elitnej kategórie, ktoré priniesli nevídané divadlo na naše slovenské pomery. Počas celých pretekov jazdila vpredu osem členná skupina, ktorá svojim nasadením a dynamickou jazdou pritiahla divákov do varu a až do poslednej chvíle nebolo jasné, kto získa primát. Nakoniec sa opäť z víťazstva tešil Ondrej Glajza Stevens Znojmo, ktorý v špurte odolal tlaku domáceho Michala Lamiho Jump Sport Klub Košice a s minimálnym odstupom na treťom mieste prišiel Šimon Vozár ŽP Šport, a.s. Podbrezová. Medzi juniormi zvíťazil domáci retekár Jakub Kurty, ktorý bol počas celých pretekov jedným z najaktívnejších pretekárov a dokázal odjazdiť celé preteky v prvej skupine. Klasikou na stupni víťazou v kat. masters A je Robert Glajza CK Banská Bystrica.

Na obidvoch pretekoch bola skvelá divácka kulisa a perfektne zvládnutá organizácia za čo všetkým patrí veľká vďaka. O týždeň nás čaká Svetový pohár kategórie C2 v Podbrezovej a veríme, že tam bude opäť množstvo divákov, ako je tomu každý rok .

Šimon Vozár : “ Dnes sa mi išlo trošku horšie ako v sobotu, šli sme celý čas v skupinke s ďalšími ôsmymi pretekármi a nedokázal som to roztrhať, som rád, že som skončil tretí.“

Kompletné výsledky Stará Ľubovňa
Text: MV