Trnava bude opäť dejiskom európskeho masters šampionátu v cyklokrose

Aj tento rok smerujú kroky masters pretekárov z celej Európy opäť na Slovensko, do Trnavy,  kde už 22. októbra 2016 zabojujú o tituly nových európskych šampiónov.

Po úspešnom minulom ročníku dostali slovenskí organizátori opäť ponuku zorganizovať ME v tejto disciplíne.

„Je skôr raritou, že sa európsky šampionát koná dva roky po sebe na tom istom mieste. Minulý rok sa trnavskí organizátori naozaj výborne chopili šance usporiadať podujatie tohto formátu, a preto prišla z Európskej cyklistickej federácie znova táto zaujímavá ponuka. Som rád, že ju partia pod vedením dlhoročného trénera a overeného organizátora prijala,“ povedal na margo pretekov Martin Fraňo, predseda komisie pre cyklokros SZC.

„Sme jedna z krajín, v ktorej neoddeľujeme cyklokrosové preteky masters od pretekov mládeže a elitných pretekárov. Takto majú viaceré kategórie možnosť porovnať svoju výkonnosť nielen vo svojej kategórii, ale aj naprieč celým štartovným poľom. A mnohí másteraci dávajú riadne na frak našim mladým pretekárom,“ dodáva Fraňo.

IMG_8289

Minulý rok získali Slováci až 6 medailí, z toho dva tituly európskeho šampióna. V kategórii 40-44 rokov zvíťazil Milan Barényi, medzi 45-49 ročnými bral prvenstvo slovenský reprezentačný tréner cyklokrosu Róbert Glajza.

Miesto konania pretekov zostáva rovnaké, dátum sme však posunuli na skorší termín. Aj kvôli počasiu, aj kvôli pritiahnutiu ľudí, pre ktorých počas víkendu chystáme sprievodné podujatia. V nedeľu, 23.10 organizujeme na rovnakej trati ďalšie kolo Slovenského pohára v cyklokrose. Ten je otvorený aj masters pretekárom, aj všetkým žiakom základných škôl,“ priblížil akciu Bohuslav Kujovič, tréner CK Olympik Trnava a riaditeľ pretekov.

„Do Trnavy sa tento rok chystá veľká partia Belgičanov, Španielov i Poliakov. Prihlásení sú pretekári zo Švédska, Holandska, Švajčiarska, Francúzska, Maďarska, Estónska, Českej republiky, Nemecka i Rakúska. Tešíme sa na napínavosť súbojov a skvelú atmosféru povzbudzujúcich fanúšikov,“ dodáva Kujovič.

Prihlasovanie pre držiteľov masters licencie je otvorené až do 18. októbra. Podrobnejšie informácie o pretekoch ako aj prihlášku nájdete na webovej stránke www.masterschampionships.sk.

Text: Katarína Ďurková,  Foto: cxsvk.sk