Cyklokrosári sa pripravujú na vrcholy sezóny

Vrcholy sezóny čakajú najbližší mesiac cyklokrosárov. Najprv svetové poháre vo francúzskom Pont Chateau a holandskom Hoogerheide a na úplný záver sezóny majstrovstvá sveta v dánskom Bogense. Prípravu na tieto podujatia absolvujú traja juniori Jakub Jenčuš (PROefekt Košice), Simon Nagy (TJ Slávia ŠG Trenčín) a Samuel Hollý (CKM Poprad), dvadsaťtrojkár Matej Ulík (Expres CZ Scott Team Kolín) a elitný muž Ondrej Glajza (TJ Auto Škoda MB) v španielskej Malage.

Reprezentácia absolvuje prípravu v teple od 8.- 15. januára. Prvý svetový pohár absolvujú všetci, po Pont Chateau sa Ulík s Glajzom pre povinnosti vrátia na Slovensko a k výprave sa pripoja až pred MS. Juniori spolu s reprezentačným trénerom zostávajú až do svetového šampionátu na severe Európy. Na očakávania ohľadom výsledkov sme sa opýtali reprezentačného trénera Róberta Glajzu.

Najviac čakáme od Ulíka. Jednak je posledný rok v kategórii U23, no aj jeho tohtoročné výsledky naznačujú, že pri momentálnej forme vie zajazdiť naozaj dobré miesta. Ak mu vyjde deň, obídu technické problémy a bude ho sprevádzať povestná dávka šťastia, formu má na prvú dvadsiatku. U juniorov sa striedajú lepšie výsledky s horšími, tak tam je ťažšie predpokladať nejaký výsledok. Sú však odhodlaní aj trénovať aj bojovať na trati, takže by niektorý z nich mohol zvládnuť prvú tridsiatku,“ priblížil ambície R. Glajza a pokračuje: „najťažšiu východiskovú pozíciu bude mať O. Glajza. Ak sa pozrieme na štartovku mužov, tak na vrcholné podujatia už chodia naozaj len tí najlepší z najlepších. Väčšina zo štartujúcej šesťdesiatky už má na drese okrem označenia národného majstra za sebou aj niektorý z európskeho alebo svetového titulu, či medailového umiestnenia. Každý z nich má teda reálnu šancu zabojovať o titul majstra sveta. Bude to mať teda asi najťažšie zo všetkých kategórií.“

Text: SZC    Foto: cxsvk